ثبت‌نام ۲۷۷ هزار دانش‌آموز برای ورود به مدارس تیزهوشان/ برگزاری آزمون در روزهای ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/kelaseaz/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/kelaseaz/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

 معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۷۷ هزار داوطلب دوره اول و دوره دوم متوسطه در مجموع برای شرکت در آزمون استعدادهای درخشان ثبت‌نام کرده‌اند که حدود ۲۵ هزار دانش‌آموز در نهایت پذیرفته خواهند شد.

محمد نستوه معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرگزاری فرهنگیان در خصوص روند ثبت‌نام و آزمون مدارس استعدادهای درخشان، اظهار داشت: ثبت‌نام مدارس استعدادهای درخشان ۲۰ اسفند پایان یافت اما در نهایت تا ۲۴ اسفند این زمان تمدید شد.

http://bist.mihanstore.net/product.php?id=1737

وی با تأکید بر اینکه به هیچ عنوان دیگر امکان ثبت‌نام یا ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: علت عدم تمدید یا ویرایش اطلاعات به خاطر انجام فرایندهای بعدی آزمون است که مرکز سنجش در حال آماده سازی برای این کار است.

نستوه با بیان اینکه از روز ۱۶ فروردین ماه سال جاری کار واریز مبلغ توسط داوطلبان در حال انجام است، گفت: این کار تا یک روز قبل از برگزاری فرایند آزمون ادامه خواهد داشت و یک هفته پیش از آزمون نیز کارت ورود به جلسه توزیع خواهد شد.

وی افزود: ۲۷۷ هزار داوطلب دوره اول و دوره دوم متوسطه در مجموع برای شرکت در آزمون استعدادهای درخشان ثب‌نام کرده‌اند که حدود ۲۵ هزار دانش‌آموز در نهایت پذیرفته خواهند شد.

وی ادامه داد: ۱۶ هزار دانش‌آموز در دوره اول متوسطه و ۹ هزار دانش‌آموز در دوره دوم متوسطه از بین ۲۵ هزار پذیرفته شده نهایی وارد مدارس استعدادهای درخشان می‌شوند.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ورود دانش‌آموزان سمپاد به دوره دوم متوسطه، عنوان کرد: ۱۷ هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز سمپاد نیز بدون آزمون به دوره دوم متوسطه ورود خواهند داشت.

نستوه تصریح کرد: آزمون مدارس استعدادهای درخشان در روزهای ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار و نتایج آن تا پایان خردادماه اعلام خواهد شد.

http://bist.mihanstore.net/product.php?id=1737

مطلب پیشنهادی

فیلم رایگان آزمون نوبت دوم ریاضی نهم +پاسخنامه

http://bist.mihanstore.net/product.php?id=1737http://bist.mihanstore.net/product.php?id=1737

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *