نمونه سوالات آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/kelaseaz/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/kelaseaz/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

در سال های گذشته آزمون تیزهوشان شامل دو دفترچه سوال تحصیلی و تحلیلی بود ، اما از سال 97 به بعد و با ایجاد تغییرات ، سوالات تحصیلی حذف شده و فقط سوالات تحلیلی مطرح می گردد. به عبارتی ، دانش آموزان دیگر نیازی به مطالعه کتب درسی ندارند زیرا تمام سوالات فقط در زمینه ارزیابی هوش و استعداد دانش آموز می باشد.

http://bist.mihanstore.net/product.php?id=1737

در جدول زیر ، دفترچه سوال آزمون سنجش هوش ششم ابتدایی برای سال 98 قرار داده شده است و پاسخ نامه سوالات نیز در انتهای دفترچه موجود می باشد.

سوالات آزمون سنجش هوش ششم ابتدایی 98 (برای مشاهده سوالات بر روی لینک کلیک نمایید)

در جدول زیر دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان سال 97 قرار داده شده است که می توانید برای آشنایی بیشتر با نوع سوالات از آن استفاده نمایید.

سوالات آزمون سنجش هوش ششم ابتدایی 97 (برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک کنید)

پاسخ نامه 

با دریافت سوالات از لینک قرار داده شده در جدول بالا ملاحظه خواهید کرد که این آزمون شامل 60 سوال است و در هر سوال شکلی را مشاهده می کنید که بخشی از آن حذف شده است و شما باید از بین گزینه های موجود ، یکی از آن ها را برای پرکردن جای خالی انتخاب کنید. سوالات آزمون از آسان به دشوار مرتب شده اند و مدت زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی به سوالات ، 50 دقیقه می باشد.

  • تعداد 5 سوال تشریحی در برگه ای جداگانه توزیع خواهد شد که باید در همان پاسخ نامه ، جواب داده شود.
  • سوالات تشریحی نمره منفی ندارند و مدت زمان پاسخگویی به آن ها 10 دقیقه می باشد.
  • برای هر پاسخ صحیح سه امتیاز مثبت و برای هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی در نظر گرفته می شود ، همچنین سوالات دارای بیش از یک پاسخ شامل یک نمره منفی می شوند.
  • توصیه می شود ابتدا سوالات آسان را حل کنید و اگر وقت داشتید به سراغ سوال های سخت بروید.

http://bist.mihanstore.net/product.php?id=1737

مطلب پیشنهادی

تاريخ‌ ثبت‌نام‌ و شركت در‌ آزمون‌ سراسري‌ سال 1401

به ‌اطلاع‌ متقاضيان‌ ثبت‌نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسري‌ سال 1401 براي‌ پذيرش در رشته‌هاي با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *